جایزه 75 هزار دلاری برای بهترین کتاب های تاریخی سال

به گزارش وبلاگ کلاه هنرمندی، جایزه کاندیل، بزرگ ترین جایزه کتاب در زمینه تاریخ، 3 فینالیست راه یافته به فهرست نهایی اش را معرفی کرد.

جایزه 75 هزار دلاری برای بهترین کتاب های تاریخی سال

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، جایزه تاریخی کاندیل با انتخاب 3 فینالیست رقابت 2019، بهترین کتاب های تاریخی سال را معرفی کرد.

ماری فولبروک پروفسور تاریخ آلمان در دانشگاه تورنتو، جیل لپور استاد هاروارد و از نویسندگان نیویورکر و جولیا لاول پروفسور رشته چین مدرن در کالج برکبک دانشگاه لندن، سه فینالیست این دوره جایزه تاریخی کاندیل را تشکیل می دهند.

اسامی فینالیست ها و آثارشان عبارت است از:

- مری فولبروک برای حسابرسی: میراث آزار و اذیت نازی ها و کوشش برای عدالت از انتشارات دانشگاه آکسفورد (بریتانیا و آمریکا)

- جیل لپور برای این حقیت ها: تاریخچه ایالت متحده آمریکا از انتشارات دبیلو.دبیلو نورتون اند کمپانی(آمریکا)

- جولیا لاول برای مائویسم: یک تاریخ دنیای از انتشارات بادلی هد (بریتانیا) و ناپف (آمریکا)

مری فولبروک در کتاب خود به پیامدهای ناخوشایند ناشی از جنگ دنیای دوم پرداخته است و لپور در کتابش به منشا و ظهور آمریکا به عنوان یک ملت تقسیم شده توجه نموده است. لاول نیز به تاثیر مائو بر چین و دنیا تمرکز نموده است.

در این مرحله هر یک از سه نویسنده یک جایزه 10 هزار دلاری دریافت می نمایند و در نهایت نفر برنده جایزه 75 هزار دلاری این رقابت را از آن خود خواهد نمود.

این جایزه به اثر تاریخی انگلیسی زبان فارغ از این که نویسنده از کجای دنیا باشد، اهدا می گردد.

این جایزه بین المللی که به بهترین آثار تاریخی تعلق می گیرد، به برنده خود 75 هزار دلار جایزه می دهد که گران ترین جایزه برای کتابی تاریخی است.

جایزه بین المللی کاندیل به یاد پیتر کاندیل یکی از معتبرترین تاریخ نگاران و محققان دوران و از سوی دانشگاه مک گیل تاسیس شده است.

سال پیش مایا جاسانوف استاد تاریخ در دانشگاه هاروارد برای کتابی با عنوان محافظان سپیده دم: جوزف کنراد درباره زندگی جوزف کنراد نویسنده مطرح، به عنوان برنده این جایزه انتخاب شده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "جایزه 75 هزار دلاری برای بهترین کتاب های تاریخی سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 75 هزار دلاری برای بهترین کتاب های تاریخی سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید