درخواست پرداخت زیان 23 هواپیمای توپولف زمین گیر شده

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی از صدور درخواست این انجمن به مجلس شواری اسلامی به منظور پرداخت زیان زمین گیر شدن 23 هواپیمای توپولف توسط دولت اطلاع داد.

درخواست پرداخت زیان 23 هواپیمای توپولف زمین گیر شده

مقصود اسعد سامانی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن اعلام درخواست پرداخت زیان زمین گیر شدن 23 هواپیمای توپولف چهار شرکت هواپیمایی، اظهار کرد: اواخر سال 1389 بود که سازمان هواپیمایی کشوری دستور داد کلیه هواپیماهای توپولف شرکت های هواپیمایی زمین گیر شوند و بدین طریق از پرواز آن ها جلوگیری به عمل آمد.

وی ادامه داد: 23 هواپیمای توپولف موجود در کشور متعلق به چهار شرکت هواپیمایی بودند که خدمات پروازی ارائه می کردند و با جلوگیری از پرواز آن ها دچار زیان شدید شدند، چرا که هم جهت پرواز خود را از دست دادند و هم نتوانستد از سرمایه خود به عنوان منبع درآمد استفاده نمایند.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با تاکید بر این که چهار شرکت هواپیمایی دارای 23 هواپیمای توپولف ضرر و زیان زیادی را متحمل شده اند، گفت: از سال 1389 دولت اقدامی برای پرداخت خسارات شرکتهای هواپیمایی مذکور انجام نداده است و در حال حاضر پیشنهاد می کنیم با مشخص قیمت کارشناسی، خسارات هایی که شرکت های هواپیمایی مربوطه متحمل شده اند، پرداخت گردد.

سامانی به پیشنهاد ارائه شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی به مجلس شورای اسلامی در راستای مشخص و پرداخت خسارات 23 هواپیمای توپولف زمین گیر شده اشاره و گفت: انجمن شرکت های هواپیمایی پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارائه نموده است تا در صورت صلاحید نمایندگان، در لایحه بودجه 98 در نظر گرفته گردد و زیان شرکت هایی که متحمل خسارت شده اند، پرداخت گردد.

وی اضافه نمود: این پیشنهاد در کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی به عناون تبصره الحاق به لایحه بودجه مصوب شده است و در صورت تصویب در کمیسیون تلفیق در صحن مجلس ارائه خواهد شد.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی با اشاره به این که رقم خسارات ناشی از زمین گیر شدن 23 هواپیمای توپولف باید توسط کارشناسان رسمی دادگستری مشخص گردد گفت: از این طریق خساراتی که به شرکت های هواپیمایی تحمیل شده مشخص و پرداخت می گردد.

سامانی همچنین در خصوص این که تصمیم دولت در سال 1389 به دلیل خطرات ناشی از سقوط هواپیماهای توپولف و وقایع ناگوار به جای مانده سقوط بود، اظهار کرد: این هواپیماها قابل پرواز بودند و می توانستد تا سال 2020 میلادی پرواز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست پرداخت زیان 23 هواپیمای توپولف زمین گیر شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پرداخت زیان 23 هواپیمای توپولف زمین گیر شده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید