راه حل های مؤثر برای تأمین انرژی در افراد با مزاج سرد و گرم

یک پژوهشگر طب سنتی راه چاره هایی برای تأمین انرژی در افراد با مزاج سرد و گرم ارائه داد.

راه حل های مؤثر برای تأمین انرژی در افراد با مزاج سرد و گرم

به گزارش، سیدمهدی میرغضنفری پژوهشگر طب سنتی در ارتباط با تقویت نیروی جسمانی در افراد با مزاج های مختلف گفت: افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند نسبت به سایر افراد دارای مزاج گرم احتمال بروز کاهش انرژی در آن ها بیشتر است؛ بنابراین این افراد باید مراقبت های ویژه ای را به خصوص در فصول سرد داشته باشند.

وی اضافه کرد: بهترین راه سالم بودن رعایت مزاج و سبک زندگی متناسب با آن است که در اصطلاح طب سنتی پرهیز نام دارد.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: افراد دارای مزاج سرد نباید زیاد مواد غذایی همچون کیوی، ماست و دوغ بخورند همچنین محل خواب آن ها نباید سرد باشد و از دیدن و شنیدن فیلم و موسیقی های غمناک پرهیز نمایند تا انرژی و حرارت غریزی آ نها آزاد گردد و بتوانند شاداب زندگی نمایند.

این متخصص فیزیولوژی عنوان نمود: افراد دارای مزاح گرم نیز باید از مصرف زیاد گرمیجات پرهیز نمایند چرا که این مساله نه تنها سبب ایجاد انرژی در آ نها نمی گردد بلکه کسلی و بی حالی را به همراه خواهد داشت.

میرغضنفری تاکید نمود: بعد از رعایت مزاج باید مصرف مواد مغذی و مقوی مدنظر باشد که برای افراد دارای طبع و مزاج سرد و خشک مصرف انجیر به صورت خشک یا خیسانده در گلاب و همچنین مغز ها که در صدر آن بادام واقع شده است توصیه می گردد.

وی اعلام نمود: مصرف حریره بادام، عصاره نارگیل، آب سیب، آب به، شیره انگور، مویز و پس از آن مصرف پسته، فندق و بادام زمینی برای افراد دارای مزاج سرد و خشک که دارای کمبود انرژی هستند توصیه می گردد.

این پژوهشگر طب سنتی گفت: مخلوط بادام با شیر گرم همچنین عسل می تواند نوعی معجون به شمار رود و مصرف آن در وعده صبحانه بسیار انرژی افراد دارای مزاج سرد و خشک را در طول روز تامین می نماید

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه حل های مؤثر برای تأمین انرژی در افراد با مزاج سرد و گرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل های مؤثر برای تأمین انرژی در افراد با مزاج سرد و گرم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید