مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو: 200 هزار قلم تجهیزات پزشکی قیمت گذاری شده است، در شرایط تحریم دست کمک به سوی فراوری کنندگان تجهیزات پزشکی دراز می کنیم

صفوی گفت: در شرایط تحریم دست کمک به سوی فراوری کنندگان تجهیزات پزشکی دراز می کنیم.

مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو: 200 هزار قلم تجهیزات پزشکی قیمت گذاری شده است، در شرایط تحریم دست کمک به سوی فراوری کنندگان تجهیزات پزشکی دراز می کنیم

به گزارش خبرنگار ، حسین صفوی مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در همایش ملی تجهیزات پزشکی و روز گرامی داشت نگهداشت و تعمیرات تجهیزات پزشکی که امروز برگزار گردید در جمع خبرنگاران با اشاره به تخصیص 500 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه دارو و تجهیزات پزشکی گفت: از محل 500 میلیون یورو صندوق ذخیره ارزی رقمی برای پرداخت مطالبات تجهیزات پزشکی اختصاص یافت و شرکت های تجهیزات پزشکی بخشی از مطالبات خود را به صورت اوراق دریافت کردند و ما پیگیر آن هستیم که مابقی مطالبات شرکت های تجهیزات پزشکی پرداخت گردد.

وی ادامه داد: ما 50 هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشتی درمانی داریم و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می نمایند باید از تجهیزات پزشکی مراکز درمانی نگهداری و در زمان لازم سرویس دهی نمایند.

مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: همایش ملی تجهیزات پزشکی با یاد و خاطره مهندسان پزشکی که مسئول نگهداشت و سرویس تجهیزات پزشکی بودند و در سال گذشته در سانحه هوایی هواپیمای یاسوج جان خود را از دست داده اند برگزار گردیده است، چرا که مهندسان پزشکی وظایف سختی بر عهده دارند و مدام در سفر هستند همچنین به دلیل آنکه با اشعه و مواد شیمیایی کار می نمایند شغل پر خطری دارند.

اداره کل تجهیزات پزشکی هیچ زمانی از سازمان غذا و دارو مستقل نشده بود

صفوی با اشاره به تغییرات مدیریتی که در حوزه تجهیزات پزشکی اتفاق افتاده است، گفت: اداره کل تجهیزات پزشکی هیچ زمانی از سازمان غذا و دارو مستقل نشده بود و زمانی مستقل می گردد که ردیف بودجه مستقل داشته باشد و ساختار آن ذیل سازمان غذا و دارو نباشد، اکنون نیز همچون گذشته شرایط تغییری ننموده است و اداره کل تجهیزات پزشکی زیر نظر سازمان غذا و دارو به فعالیت خود ادامه می دهد.

مدیر کل تجهیزات پزشکی غذا و دارو تاکید نمود: وظیفه اداره کل تجهیزات پزشکی مدیریت برای کیفیت و تامین تجهیزات پزشکی در کشور است و در قیمت گذاری و توزیع سیاست گذاری می نماید و در خارج از این حیطه نمی توانیم تعریفی برای وظایف این اداره داشته باشیم.

صفوی اضافه نمود: ما خودمان را جدای شرکت های فعال تجهیزات پزشکی نمی دانیم و دست کمک از فراوری نمایندگان می طلبیم، چرا که در دوران تحریم فراورینمایندگان داخلی می توانند نقش مهمی ایفا نمایند.

وی در مورد قیمت گذاری تجهیزات پزشکی، گفت: بهترین سیستم در یک کشور این است که صنف وظیفه کنترل بازار را بر عهده داشته باشد و قیمت ها آزاد باشد و در یک بازار رقابتی شرکت ها فعالیت نمایند و احتیاج مراکز درمانی تامین گردد، اما تجربیات نشان داد که شرکت های تجهیزات پزشکی نتوانستند در بازار رقابتی خوب عمل نمایند و احتیاج مراکز درمانی به خوبی تامین نشده است و گاهی با افزایش قیمت های غیر طبیعی رو به رو شدیم.

مدیر کل تجهیزات پزشکی غذا و دارو ادامه داد: با آغاز طرح تحول سلامت یکی از مداخلات و الزامات قیمت گذاری تجهیزات پزشکی بود و باید توجه داشت که اداره کل تجهیزات پزشکی خریدار نیست و مانند حوزه دارو وظیفه قیمت گذاری را بر عهده داریم به نحوی که بخش خصوصی آسیبی نبیند و از 260 هزار قلم تجهیزات پزشکی تنها 20 هزار قلم قیمت گذاری شده است.

صفوی گفت: در تحریم های قبلی ما به برجام امیدوار بودیم و حتی بعضی فراورینمایندگان خارجی به امید برجام سایت فراوری در ایران راه اندازی نموده بودند، اما با روی کار آمدن رئیس جمهور آمریکا ملت این کشور و ایران دچار گرفتاری شدند و در شرایط سخت تحریم احتیاج به همیت و همکاری همه جانبه است.

وی اظهار کرد: سیاست وزارت بهداشت در حوزه تامین تجهیزات پزشکی از سوی هیئت امنای ارزی شفاف است و تکیه ما در بخش خصوصی برای تامین تجهیزات پزشکی است و این که هیئت امناء برای تامین تجهیزات پزشکی ورود نمایند هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو: 200 هزار قلم تجهیزات پزشکی قیمت گذاری شده است، در شرایط تحریم دست کمک به سوی فراوری کنندگان تجهیزات پزشکی دراز می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو: 200 هزار قلم تجهیزات پزشکی قیمت گذاری شده است، در شرایط تحریم دست کمک به سوی فراوری کنندگان تجهیزات پزشکی دراز می کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید