مردم شهرهای کوچک برای ثبت طلاق به کلانشهرها می روند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سال گذشته 170 هزار نفر به مراکز کاهش طلاق این سازمان مراجعه نموده اند، گفت: مهم ترین عامل اختلاف زوجین نبود مهارت ارتباطی بین آنان بوده است.

مردم شهرهای کوچک برای ثبت طلاق به کلانشهرها می روند

به گزارش خبرنگاران، حبیب الله مسعودی فرید در مراسم رونمایی و راه اندازی سامانه تصمیم با تاکید بر نقش خانواده در جامعه پذیری فرزندان اضافه نمود: پیش از این همه آموزش ها در خانواده صورت می گرفت به طوری که حتی فرزندان شغل پدرانشان را انتخاب می کردند، این در حالی است که در سال های اخیر از این نقش خانواده کاسته شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 170 هزار نفر به مراکز کاهش طلاق سازمان بهزیستی مراجعه نموده اند، شرح داد: مهم ترین عامل مراجعه این زوجین نبود مهارت های ارتباطی بین آنان بوده است. بر اساس آنالیز هایی که در کشورهای دیگر نیز انجام دادیم، اگرچه هر کشوری سبب شناسی خاص خودش را دارد اما بسیاری از این موضوعات مشترک هستند.

مسعودی فرید با بیان اینکه سیاست سازمان بهزیستی در این حوزه این است که چه در تشکیل خانواده و چه طلاق این دو رویداد به شکل اتفاقی نیستند و به تدریج ایجاد می شوند، اظهار کرد: زوجین پس از ازدواج باید به تدریج نقش های اجتماعی شان را بیاموزند همچنان که در زمان وقوع طلاق نیز اندک اندک اختلاف ها باعث ایجاد مسائل عمیق می شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه دستگاه های زیادی می توانند در حوزه کاهش طلاق به خانواده ها یاری نمایند، توضیح داد: از همان ابتدا و دوران کودکی باید در خانواده با بچه ها صحبت گردد تا آنها در آینده نیز بتوانند درک متقابل، همدلی و ... را به کار ببرند.

وی با تاکید بر آموزش های پیش، حین و پس از ازدواج و خط مشاوره 1480 برای کاهش اختلافات خانوادگی ادامه داد: انجام مشاوره های خانوادگی حتی حین و پس از طلاق نیز می تواند بر سلامت افراد موثر باشد. نباید فراموش کرد که مداخلات هر چه پیشگیرانه تر باشد، مفیدتر هستند.

به گفته مسعودی فرید، استان تهران شانزدهمین استانی است که وارد سامانه کنترل طلاق شده است و به دلیل جمعیت بالا تعداد پرونده های بیشتری نیز دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از طلاق های کلانشهرها از بیرون وارد آنها می گردد، شرح داد: این به آن معناست که بسیاری از مردم شهرهای کوچک به دلیل قبح طلاق برای ثبت آن به شهرهای بزرگ می روند و به همین دلیل آمار ثبت طلاق در کلانشهرها بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از مراکز مداخله برای کاهش طلاق کاملا رایگان است، گفت: در مراحل بعدی نیز در صورت احتیاج به ارجاع و استفاده از جلسات مشاوره در صورتی که فردی احتیاجمند باشد، تمامی و یا بخشی از هزینه ها به شکل رایگان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مردم شهرهای کوچک برای ثبت طلاق به کلانشهرها می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم شهرهای کوچک برای ثبت طلاق به کلانشهرها می روند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید