موقعیت گمشدگان کویر سمنان تعیین شد

به گزارش خبرنگاران، ایرج رئیسیان صبح جمعه در مصاحبه با خبرنگاران از سفر مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی شامل سید حسن میر شفیع معاون وزیر راه و شهرسازی کشور و چهار کارشناس ارشد وزارت راه و شهرسازی به کویر استان سمنان و گم شدن آن ها اطلاع داد و ابراز داشت: معاون وزیر راه به همراه کارشناسان ارشد این وزارت خانه پنج شنبه از راه دامغان و جندق عازم اصفهان بودند که خارج شدن آن ها از مسیر باعث گم شدن آن ها شد.

موقعیت گمشدگان کویر سمنان تعیین شد

وی اضافه کرد: این پنج نفر در میانه راه قصد بازدید از جاده نیمه تمام جنوب استان سمنان منتهی به کویر ریگ جن را داشتند که ساعت 17:30 روز گذشته گم شدن آن ها به اداره کل راه و ترابری و مدیریت بحران استانداری گزارش شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان بابیان اینکه امکان برقراری ارتباط با این افراد به دلیل عدم دسترسی آنتن تلفن همراه میسر نبود، ابراز داشت: ساعت پنج بامداد آدینه این پنج نفر موفق به ارتباط تلفنی و اعلام نقطه موردنظر از طریق جی پی اس به هلال احمر استان سمنان شدند.

رئیسیان در ادامه توضیح داد: محل گم شدن این مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی پایین تر از روستای علی آباد گرمسار بود.

وی اضافه کرد: شرایط جوی کویر امکان امدادرسانی را در شب مختل نموده بود و کوشش مسئولان و نهادهای ذی ربط برای یافتن آن ها در پنج شنبه بی نتیجه ماند اما هم زمان با طلوع صبح نیروهای استان دست به کار شدند که باید گفت مناطق کویری علیرغم داشتن زیبایی می تواند گاهی بسیار خطرناک باشد.

یک مقام مسئول در وزارت راه نیز در مصاحبه با خبرنگاران ابراز داشت: پنج نفر از مسئولان و مشاوران وزارت راه و شهرسازی از جمله میرشفیع، رئیس بزرگراه های کشور که روز گذشته در کویر استان سمنان مفقود گردیده بودند با دریافت سیگنال تلفن همراه و تماس با مرکز فوریت های امدادی هلال احمر، یافت و عملیات نجات آن ها از صبح جمعه شروع گردیده است.

وی توضیح داد: میرشفیع معاون وزیر راه ساعت پنج صبح جمعه موفق می گردد تا با هلال احمر تماس گرفته و موقعیتشان را که در حوالی روستای علی آباد گرمسار است اطلاع دهد که با این حساب خوشبختانه باید گفت این افراد نجات خواهند یافت.

معاون وزیر و مشاورانش در سفر به جندق از مسیر گرمسار نیز بازدید می کردند که از ظهر پنج شنبه از آن ها خبری در دست نبود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موقعیت گمشدگان کویر سمنان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موقعیت گمشدگان کویر سمنان تعیین شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید